Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

День пам'яті та примирення - 1939-1945

 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією № A / RES / 59/26 проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об'єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.
Вітаємо Вас зі світлим святом Перемоги!

Ця дата ще раз нагадує про те, що героїзм існує поруч з нами, що в силах кожної людини зробити подвиг в ім'я своєї Батьківщини.

Головне, чого хочеться побажати, - це світу! Нехай над Вашою головою буде мирне небо, а поруч близькі, дорогі Вам люди.

Цінуйте кожну мить життя і пам'ятайте про великий подвиг ветеранів!


Друга світова війна
(1 вересня 1939 - 2 вересня 1945) -
війна двох світових військово-політичних коаліцій,
стала найбільшим збройним конфліктом в історії людства.
У ній брало участь 62 держави з 73 існуючих на той момент
(80% населення Земної кулі).
Бойові дії велися на території трьох континентів
і в водах чотирьох океанів.
Це єдиний конфлікт,
в якому було застосовано ядерну зброю.


9 травня 1945 Радянська армія ціною мільйонів життів здобула перемогу над фашистською Німеччиною. Цей день, напевно, один з найбільш пам'ятних для українського народу і всіх народів пострадянського простору. Наші діди і прадіди проявили велику мужність у звільненні радянських територій від окупаційного режиму, тому для кожної української сім'ї ця дата має особливе значення.
У цей день особливу повагу проявляють до ветеранів, яких, на жаль, залишилося не так вже й багато. Організовуються численні концерти, вечори, фронтові обіди. Існує традиція - проводити уроки пам'яті, запрошувати очевидців війни в школи та ВНЗ, адже для сучасної молоді дуже важливо знати і пам'ятати, кому ми зобов'язані своїм життям, а найголовніше - не повторювати помилки минулого.
Знаковою подією в цей день є також проведення парадів, де кожен бажаючий може привітати один одного і висловити свою повагу тим, хто здобув цю перемогу.

У світлі останніх політичних подій населення неоднозначно ставиться до цього свята. За даними останніх соцопитувань, великим святом тут вважають цей день лише половина опитаних, а майже для кожного п'ятого цей день і зовсім не має ніякого значення.

Але незважаючи на такі цифри, борг кожного з нас пам'ятати, що ми зобов'язані мирним небом тим людям, хто не шкодуючи сил і власного життя, самовіддано боровся з ворогом. Пам'ятати і цінувати, і не тільки в цей день.
Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія