Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Профілактика порушення зору у дітей молодшого шкільного віку

 

Профілактика порушення зору у дітей молодшого шкільного віку

 

Дуже часто, на жаль, у дітей молодшого шкільного віку зустрічаються проблеми із зором. У процентному співвідношенні кількість дітей, які страждають порушенням зору, становить близько дев'яти відсотків від загальної кількості в молодших класах і близько тридцяти відсотків уже в старших випускних класах.

Найчастіше проблемою учнів стає короткозорість. Це захворювання може принести масу неприємностей і здатне дуже стрімко прогресувати.

Саме тому не можна нехтувати лікуванням і залишати дитину без уваги.

Зазвичай короткозорість починає розвиватися ще перед вступом до першого класу. Це пов'язано з тим, що батьки, бажаючи підготувати свою дитину до школи, починають з ним посилено займатися читанням і допомагати освоювати навички письма, абсолютно забуваючи, що профілактика порушення зору у дітей молодшого шкільного віку також входить до їхніх обов'язків.

А короткозорість - це якраз і є одна з найпоширеніших проблем із зором.

Всесвітній день зору #WorldSightDay

Короткозорість може призвести до серйозних, страшних наслідків, які викликають навіть інвалідність. У наслідку після закінчення навчання молодих людей, які страждають порушенням зору, можуть не допустити навіть до деяких професій, в числі яких може виявитися і одна з тих, до яких людина прагнув і заради якої вчився.

Щоб не зіткнутися з такою прикрою неприємністю, повинна проводитися профілактика порушення зору вже в ранньому віці.

Профілактичні заходи, що перешкоджають розвитку короткозорості, як не дивно, безпосередньо пов'язані з фізичною і руховою активністю. Здоровий, міцний фізично організм здатний боротися з будь-якими насуваються порушеннями і збоями.

Адже цілком імовірно, що короткозорість стане спадковою хворобою, незважаючи на всі зусилля батьків позбавити від цієї хвороби своєї дитини. Фізичні вправи загального характеру, а також спеціальний комплекс, підібраний лікарем для того, щоб зміцнити м'язи очні, допоможуть не допустити розвитку захворювання у дітей молодшого шкільного віку.

Вправи для профілактики порушення зору проводити зовсім нескладно, можна зайнятися цим у будь-який час вдома, на відпочинку, у вихідний день.

Профілактика порушення зору повинна передбачати здорове і корисне харчування та дотримання розпорядку робочого дня. Не можна дозволяти дитині просиджувати перед екраном телевізора більше двох годин на добу.

Втім, сьогодні діти не надто часто сидять біля телевізора. Адже на зміну їм прийшли інші чудеса техніки - комп'ютери та ноутбуки.

Чомусь деякі батьки вважають, що вони, їх монітори, на відміну від телевізорів, що не впливають негативно на зір дітей. Замініть йому час перегляду мультфільмів і кіно на прогулянки, на активні ігри на свіжому повітрі.

Профілактика порушення зору повинна включати ретельний підбір іграшок та навчальних приладдя. Книги повинні купуватися з нормальним середнім шрифтом, бути написані яскравим чорним кольором, щоб дитина не напружував очі, намагаючись прочитати текст.

З самого раннього дитинства дитині рекомендується купувати іграшки, які він буде добре бачити на відстані метра, що не наближаючи до очей. Якщо у малюка будуть іграшки з дрібними запчастинами і нанесеними малюнками, то він буде постійно наближати їх до очей, а згодом і інші предмети, включаючи книжки і зошити, звикне підносити дуже близько.

Ось вам і причина появи короткозорості, - по-перше, неуважність дорослих.

По-друге, простежте, щоб у дітей молодшого шкільного віку було повноцінне харчування. У раціоні має бути достатньо свіжих фруктів і овочів, м'яса і риби, молока і злаків.

Коли в організмі достатньо всіх мікроелементів і вітамінів, він розвивається нормально, не викликаючи занепокоєння. Пропонуйте побільше свіжих, зроблених самостійно, соків, особливо морквяного і яблучного.

Включайте в раціон печінку, рибу. Влітку наполягайте на вживанні ягід, фруктів і всього, що є сезонними продуктами.

Не дозволяйте з дитинства привчати організм до напівфабрикатів, чіпсів, хот-догів і всьому подібному. Наполегливо вимагайте є всі продукти, розділяючи і не на «улюблені» і «нелюбимі», а на «корисні» і «дуже корисні», інших адже ви пропонувати не будете?

Не може обійтися профілактика порушення зору і без відповідного освітлення. Кращим для читання, письма та малювання є, звичайно, природне освітлення.

При штучному освітленні краще займатися іграми, якщо є можливість встигнути все виконати, поки не закінчиться світловий день. Правильне розташування меблів дитини, призначеної для уроків, не може негативно вплинути на його зір.

Ставте столи біля вікна, дозволяйте читати тільки сидячи за столом. Не дозволяйте читати на ліжку, тим більше в лежачому положенні.

Книга і зошит, альбом для малювання та книжка для прикрашення повинні бути приблизно в тридцяти-сорока сантиметрах від очей. Будь-які домашні заняття читанням або листом повинні мати перерви.

Не дарма ж адже навіть в школах між уроками після сорока п'яти хвилин настає перерва - і для нервової системи, і для мозку, і для очей.

У школі обов'язки щодо попередження розвитку короткозорості у дітей молодшого віку покладаються на вчителя, який стежить не тільки за успішністю дітей, а й за їх правильною поставою, положенням тіла під час уроку, розташуванням зошитів і підручників на парті. Без особливо вагомих причин не варто звільняти дитини в школі від фізкультури.

Вдома завжди повинні стежити батьки потім, в якому становищі дитина пише й читає. З самого дитинства йому необхідно не просто вказувати, як потрібно сидіти і дивитися, але й доступно пояснювати, чому потрібно саме так.

Дитина повинна отримати розумне пояснення, почути мотивацію своїх дій. Можливо, сприйме він їх не відразу, але з часом зрозуміє, що батьки бажають тільки добра.

Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія