Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Перехід на літній час

 

Перехід на літній час

Перехід на літній час

Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.

18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

Експерти, які критикують перехід на літній час, пояснюють своє ставлення негативним впливом переведення годинників на здоров’я людей. Також критики вказують, що не доведена його економічна користь.

В екваторіальних і тропічних країнах перехід на літній час недоцільний – в цих широтах тривалість світлового дня майже не змінюється протягом року.

У 1975 році в США підрахували, що перехід на літній час економить близько 1% електроенергії і 3 мільйони барелів нафти в місяць. Однак, вже в 1976 році там же прийшли до висновку, що особлива економія відсутня.

Після того, як в 2000 році в Австралії період літнього часу був збільшений, споживання енергії і ціни на електрику помітно зросли.

У 2007 році в Японії створили комп’ютерну модель, яка б розраховувала переведення часу в Осаці. Доцільність моделі не підтвердилася. Тому час в Японії переводили лише в період окупації 1945-1952 рр. з ініціативи США.

Кембриджський університет провів в 2009 році дослідження, згідно з яким, були виявлені і інші корисні наслідки переходу на сезонний час. Серед економії електроенергії в списку були: зниження навантаження на навколишнє середовище, зменшення кількості автомобільних аварій, а також збільшення доходів від туризму і скорочення кримінальних злочинів у вечірній час.

Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія