Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму

 


Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму

 

9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». «Кришталева ніч» або «ніч розбитих вітрин» в 1938 році поклала початок Холокосту - масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв.

У цю ніч було зруйновано і спалено 267 синагог і 815 магазинів і підприємств, що належали євреям. 20 тисяч євреїв були арештовані й кинуті до концтаборів, 36 людей було вбито. Загальний збиток склав 25 млн рейхсмарок, з яких близько 5 млн довелося на розбиті вітрини (звідси друга назва «Кришталевої ночі» - «Ніч розбитих вітрин»). Згодом виникла легенда, ніби Геббельс і Гіммлер організували цей погром без відома Гітлера, і він, дізнавшись про це, нібито був незадоволений і суворо дорікав їм за цю акцію. Однак близько стояв до Гітлера імперський керівник преси Отто Дітріх рішуче спростовує цю версію, стверджуючи, що саме Гітлер був ініціатором «Кришталевої ночі».

Тому, розповідаючи про злочини нацизму, необхідно пам'ятати про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони чомусь не такі як ми. 

Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія