Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Міжнародний день миру

 
Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність
Міжнародний день миру
 
Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.
Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.

У Міжнародний день миру (англ. International Day of Peace) людина замислюється над тим, а що вона особисто зробила заради миру і злагоди хоча б у своєму оточуючому світі.

Взагалі, засновником цього свята став Папа Римський Павло VІ. Можливо, саме тому основною його ідеєю є теза: «Пробач, і ти отримаєш мир».

Останнім часом з'явилася певною мірою нова традиція святкування Міжнародного дня миру. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й ненасильства». У зв'язку з цим було закликано всі країни та всіх людей припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід? Цілих двадцять чотири години безпечної перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Крім того, протягом цього періоду посередники отримали можливість дійти згоди, заключити перемир'я, а найголовніше — для тих, хто бере безпосередню участь у збройних (і не тільки) конфліктах — це шанс ще раз замислитися про доцільність продовження насильства.

Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін миру. Дзвін Миру — символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. І в той же час — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавили ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі». У 1996 році такий же дзвін був встановлений у резиденції ООН у Відні. Дзвін Миру встановлений у багатьох містах Японії, крупних містах Німеччини (1989), Польщі, Туреччини (1989), Мексики (1990), Австралії (1992), Монголії (1993), Філіппін (1994), Канади (1996), Бразилії (1997), Аргентини (1998), Еквадору (1999), Узбекистану (2003) та ін. країн.

Den_miru_stat

Дзвін миру, подарований штаб квартирі ООН у Нью-Йорку ООН Японії у 1954 році ООН, після чого він ударяє в дзвін. Настає хвилина мовчання, а далі із зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

Уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми для початку маємо навчитися жити в мирі одне з одним.

День миру в Україні встановлений Указом Президента № 100 від 5 лютого 2002 року «Про День миру» і відзначається щорічно 21 вересня — в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. Що таке смерть, розруха, голод, неймовірні людські страждання український народ пережив на собі. Тому до Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. Недаремно символом нашої держави став прапор, що має синьо-жовті кольори, які символізують мирне небо та достаток.

В усьому світі символом миру вважається білий голуб. Це птах всеземної любові та миру. З давніх часів вважалось, що душа людини відлітає на небо в образі голуба. Може не випадково їх часто називають святими птахами?


 

Зараз час толерантності та компромісу. Тепер люди намагаються не воювати, а вирішувати всі спірні питання мирними переговорами. В результаті чого звичайні люди спокійно ходять на роботу, живуть, закохуються, виховують дітей. Переживають за різні дрібниці, наприклад, як би не запізнитися на автобус, на яку роботу краще влаштуватися, якого кольору купити нову куртку. Батьки вчать дітей не битися і не конфліктувати, допомагати ближнім і не ворогувати, це вони перейняли від їх батьків, які в свою чергу навчали їх, та підвалини ці непохитні. Але не скрізь прийнято вирішувати питання мирним шляхом. Десь на земній кулі люди якоїсь далекої від нас країни потерпають від військових дій і мріють, щоб все було, як раніше.

Війна у людини в крові

Здавалося б, зараз настала ера переговорів і мирних рішень конфліктів. Однак дуже часто можна побачити чи прочитати в новинах про все нових і нових бойових діях. Не встигла принишкнути війна в одній країні, як воювати починає інша. А після дивишся – і ще якась нещасна країна потерпає від вогню з великих і малих гармат. Чому так відбувається? Все із-за розбіжностей у думках і поглядах. А також робиться це з-за таких примітивних речей, як жадібність, заздрість і бажання збагатитися. Іноді навіть здається, що війна у людини в крові. І щоб нагадати світові, що людство недавно увійшло в цивілізовану добу, конфлікти потрібно вирішувати мирним шляхом, а сама людина – істота добра і мирне, був створений Міжнародний день миру.

Трохи цифр

Дослідники в 2008 році зробили грандіозну роботу, порахувавши, скільки “людина розумна” воював з початку існування культурної цивілізації. Цифри жахають. Почавши підрахунок з 3600 року до н. е. і до тодішнього 2008-го, людство не воювало всього навсього близько 292 років, що становить 5 % від загальної кількості існування культурного товариства. Не дивно, чому і зараз йдуть кровопролиття – це у людини в крові. І саме тому ООН почала бити тривогу і заснувала Міжнародний день миру. Адже дійсно, всі країни вперто твердять про мир у всьому світі.
 

Міжнародний день миру

Це світнє свято миру було прийнято в 1981 Генеральною Асамблеєю ООН резолюцією 36/67 і святкувалося в третій вівторок вересня. Він був присвячений зміцненню мирних відносин і любові один до одного як між народами і країнами, так і всередині кожної окремої держави. Пару десятків років тому, у 2001 р., Генеральною Асамблеєю була розроблена резолюція 55/282, яка означала, що починаючи з 2002 відзначатиметься Міжнародний день миру 21 вересня і буде символізувати “День відмови від насилля та припинення воєнних дій”.

Реакція мас

Приймаючи цю резолюцію ООН сподівалася на підтримку людей. І вони її отримали. Дізнавшись, що за свято Міжнародний день миру, мільйони небайдужих піднялися і почали не тільки говорити про мир, але і щось робити заради досягнення майбутнього без воєн і насильства. В цей день, 21 вересня, багато молодіжні, громадські організації та просто небайдужі люди проводять різні заходи, демонстрації і акції, які закликають кинути зброю, забути про ненависть і згадати про любов до ближнього. Також в цей день не упускається можливість обміну досвідом з іншими несучими світ організаціями з різних міст і навіть країн, а також для того, щоб звернути увагу окремих груп людей та організацій на проблеми мирного співіснування.

Самі члени ООН також не обходить стороною Міжнародний день миру. 21 вересня кожного року Генсек ООН виступає із зверненням в Нью-Йорку поблизу Дзвони світу, після якого слідує удар в цей самий дзвін, а потім хвилина мовчання. Також це свято щорічно носить тематичний характер, наприклад “Молодь за розвиток і мир”, “Право на мир народів” і т. д.

Святкуємо “мирне” свято

Це свято відзначається по всьому світу, і наша країна не виняток. У багатьох містах земної кулі і нашої батьківщини про світі постійно нагадують різні молодіжні організації своїми заходами.

 
Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія