Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Міжнародний день допомоги бідним

 
День допомоги бідним
19 грудня весь світ відзначає «Міжнародний день допомоги бідним». Хоча люди, які домоглися в цьому світі відмінних результатів і стали процвітаючими, багатими або хоча б заможними, дотримуються тієї точки зору, що жебраком не потрібно допомагати. Необхідно створювати такі умови життя, щоб виникало бажання допомогти собі самостійно. 
Адже якщо дати жебракові 10 доларів на харчування, він може їх витратити за 5 хвилин. А якщо дати йому можливість заробити ті ж 10 доларів, то він буде ставитися до заробленого капіталу дбайливою і думати, перш ніж витратити. 
Нерідко злидні стає способом життя і навіть мислення. Бували випадки, коли таким людям пропонувалася робота, а вони відмовлялися від неї. Причому однією з причин були власна гордість і сприйняття запропонованої роботи як подаяння. Напевно, в усьому нашому світоустрій щось не так, якщо не у всіх є можливість себе реалізувати і жити гідно. 
Невтішні дані статистики говорять про те, що чверть населення земної кулі живе за межею бідності . Це приблизно 1,5 мільярда чоловік. При цьому майже половина населення земної кулі живе в день менше, ніж на 2 долари, а 1,2 млрд. менше, ніж на 1 долар США. До речі, приблизно половина всього населення не має ніякої роботи, а з половини, що залишилася ? зайнята неповний робочий день. 
І це без урахування того, як нерівномірно розподіляються доходи. Все це свідчить лише про недосконалому світоустрій. «Міжнародний день допомоги бідним», можливо, допоможе змінити хоча б ставлення людей до цієї проблеми. Бути може, це стане ще одним кроком на шляху до вирішення проблеми в масштабах всього людства. 
Останнім часом спостерігалася тенденція скорочення кількості тих, хто жив за межею бідності.

 
Це було пов'язано з тим, що в ряді країн був відзначений бурхливе економічне зростання, яке природним чином позначилася на добробуті населення. Однак світова фінансова криза зіпсував не лише дані статистки, але і погіршив життя людей по всьому світу. Навіть у тих країнах, де рівень доходів був стабільно високий протягом тривалого часу, зіткнулися з тим, що жебраків стало більшеПідвищився рівень безробіття, як результат, збільшилася кількість бездомних, причому криза ще тільки починає набирати свою силу, а значить, це проблема, з якою доведеться боротися довго і копітко, причому на всіх рівнях. 
І тут вже буде недостатньо тих гуманітарних програм, які проводить ООН кожен рік. До слова сказати, років 10 тому ця організація звернула увагу на проблему злиднів і стала проводити в життя різноманітні проекти з підтримки жебраків у всьому світі і надання їм допомоги. Але мало нагодувати бідних і нужденних, треба зробити щось на державному рівні, щоб перемогти цю проблему. 
Як зазначає ООН, бідність - це «стан тривалого вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Причому під необхідними ресурсами розуміється не тільки їжа і дах, а ще й робота, можливість отримувати доступ до освіти і охорони здоров'я. 
Можна з упевненістю сказати, що поки кожен не захоче щось змінити у своєму житті, ніякі міжнародні гранти і проекти не допоможуть розібратися з проблемою жебракування. Звичайно, багато що залежить від умов, в яких живе людина. Але більше залежить від самої людини і його бажання боротися за своє місце під сонцем. Напевно, це той випадок, коли вираз «допоможи собі сам» доречно як ніколи.
Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія