Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Католицьке Різдво

 

Це усіма нами улюблений, який об`єднує народи і країни, свято, іменований Різдвом. Католицьке Різдво традиційно святкується в ніч з 24 на 25 грудня. Так прийнято в Америці і Африці, в багатьох європейських і східних країнах.

Чому для Різдва існує дві дати?

Всім відомо, що існує дві дати святкування Різдва - це в ніч з 24 на 25 грудня і в ніч з 6 на 7 січня, коли святкують православні християни.

Головним чином відміну через плутанину в календарях літочислення - Юліанському і Григоріанському.

Коли святкується католицьке Різдво, дата відповідає установці Римської церкви після перемоги Костянтина Великого (320 або 353 рік н. Е.). З тих пір християни стали святкувати Різдво 25 грудня, за винятком кількох східних храмів, які встановили іншу дату - 6 січня.

Православне Різдво святкується з 6 на 7 тому, що дата ця була встановлена за Юліанським календарем, згідно з яким в лютому був ще один день. За багато років, а саме за кожні 128, цей «зайвий» день змушував рухатися все літочислення, через що свято світлого Великодня став приходити значно раніше, ніж належить. Саме тоді було прийнято рішення замінити Юліанський календар на Григоріанський з метою виправлення ситуації, що склалася. Таким чином, з кінця 16 століття весь світ став користуватися новим календарем, тоді як Росія продовжувала використовувати Юліанський, аж до 20 століття, незважаючи на заборону церкви. Пізніше були спроби введення нового календаря, але вони відкидалися, і православне Різдво так і не стало святкуватися тоді ж, коли і католицьке Різдво. Дата останнього залишилася колишня - 25 грудня, та все вже і звикли до цього.

Страви на католицьке Різдво

Давайте перейдемо до ще більш цікавим подробиць святкування такого чудового свята, як Різдво католицьке. Розглянемо, що ж прийнято готувати і подавати на стіл цього дня.

Варто відзначити, що в кожній країні можна знайти свою родзинку. Наприклад, у Великій Британії головні страви на Різдво католицьке - індичка, запечена в листках соусі, і різдвяний пудинг (який, до речі, поливається ромом і перед подачею на стіл підпалюється).

У Франції індичка подається під соусом з білого вина, а в Сполучених Штатах Америки - під журавлинним.

Австрія і Угорщина відрізняються тим, що страви на Різдво католицьке не включають птицю. Причиною тому служить повір`я, що в цей вечір відлетить щастя, якщо на столі вона буде.

У Польщі на Різдво Католицьке зазвичай подають мінімум 12 страв, традиційно це: кутя, борщ або грибна юшка, кабачкові рулети, пироги з капустою або грибами, оселедець і запечений короп, а також солодкі сливові і макові пироги або рулети, знаменитий імбирний пряник, узвар (компот із сухофруктів) та ін.

Німеччина також славиться своїми солодощами на Різдво - різними видами печива і пряників, кексами з корицею.

Дивовижне «рибне» Різдво


різдво католицьке

Італійські американці мають своє дивовижне меню, засноване на морепродуктах. Таке свято називається The Vigil. Всього на столі повинно бути як мінімум 7 страв. Вони можуть складатися з Baccala (солона тріска), анчоусів, путасу, омарів, сардин, корюшки, вугра, кальмарів, восьминогів, креветок, мідій і інших молюсків. Причому кожен з цих морепродуктів повинен бути на столі. Це можуть бути як основні страви, так закуски і салати, печена або смажена риба, соуси т. Д. Не обходиться святкування без пляшечки гарного вина.

«Рибне» Різдво також люблять в Іспанії і Норвегії.

Католицьке Різдво: традиції

Напередодні цього свята - Святвечір - приято їсти пісну їжу: каші, мед, горіхи та інше. Згідно з традиціями християнства, піст закінчується з появою першої зірки на небі.

Для цього свята характерні особлива символіка і обряди:

  1.  Адвент-вінок. Ця річ завжди була символом наступаючого Різдва для католиків. Всі ми зустрічалися з даними атрибутом - це вінок, сплетений з ялинових гілок, який прийнято прикрашати дзвіночками, стрічками, кульками та іншими елементами. На вінок також закріплюється чотири товсті свічки.
  2. Відвідування Різдвяної меси. У ніч на 25 грудня проходить три служби.
  3. Для багатьох європейських країн характерний звичай під назвою «Різдвяне поліно». Незважаючи на несхвалення офіційної церкви, багато віруючих шанують цей звичай. Вибирається бревнишко (пряме і чисте) і в переддень Різдва вноситься в будинок. На ньому вирізають хрест, а потім поливають маслом і медом, після чого відправляють в піч або камін.
  4. Ялинка. Звичайно ж, неодмінним атрибутом Різдва є ялинка. Вона красиво вбирається. Зелена красуня - символ Різдва Христового. Красива, висока ялинка, прикрашена кульками і мішурою, завжди приносить у дім радість і новорічний настрій.

Ось деякі звичаї, які прийняті по всьому світу в католицьке Різдво. Традиції ці кочують із країни в країну. Десь вони з`явилися раніше, десь пізніше. Але сьогодні ці звичаї зрозумілі будь-якому католику.

Католицьке Різдво в Європі

Більшість європейців святкують саме Різдво католицьке. Тому всі описані вище традиції в Європі дотримуються багатьма, і святкове меню містить приблизно однаковий перелік страв. Як ми з`ясували, є деякі відмінності у святкуванні Різдва у кожній країні. Проте, всесвітня любов до цього свята об`єднує нації, і традиції переходять з країни країну, збагачуючи культуру.

Католицизм характерний для більшості європейських країн. Зрозуміло, є і інші релігії, але католицизм переважає. Тому 25 грудня всі люди збираються в колі своїх рідних і близьких за святковою вечерею, розмовляють і радіють Різдву Христовому.

Листівки на католицьке Різдво

католицьке різдво листівки

Ну і найприємніші символи даного свята - це подарунки на католицьке Різдво. Листівки - одне з найбільш популярних поздоровлень. Діти по всьому світу дуже чекають свято Різдва, оскільки саме в цей день вони отримують свої довгоочікувані подарунки, які їм приносить Санта Клаус.

Хто приносить радість в будинок?

Що характерно, в різних країнах цього веселого дідуся, що приносить дітям найбільшу радість, називають по-різному. В Америці і Великобританії це - Санта Клаус, як і в деяких інших країнах. У Росії і в Україні це - Дід Мороз. У Німеччині він зветься Ніколаус, в Латинській Америці назву також своє - Папа Ноель.

У цей день дорослі та діти радіють подарункам, але також прийнято розсилати листівки. У цих посланнях люди бажають один одному щастя і здоров`я, любові, благополуччя і багатства, успіхів і удачі в справах.

Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія