Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Як прийматимуть дітей до першого класу в новому навчальному році?

 

 

Як прийматимуть дітей до першого класу в новому навчальному році?

 

Новий Закон «Про освіту» змінив порядок прийому дітей до першого класу. EtCetera розповість докладніше, в чому полягають нововведення.
 

БЕЗ КОНКУРСІВ. Загальноосвітнім школам заборонили проводити конкурси для зарахування дітей до першого класу. Щодо гімназій і ліцеїв, то з ними поки що не визначилися.

ЗА ПРОПИСКОЮ. Батьки зможуть без проблем віддати документи дитини лише в одну школу, закріплену за територією за місцем їх прописки або проживання. Декількох найближчих шкіл на вибір більше не буде. Про те, яка школа відноситься до конкретної адреси проживання, стане відомо вже навесні.

БЕЗ ПРОПИСКИ. У дітей залишається право вчитися в школі не за місцем прописки чи проживання, якщо в цій школі будуть вільні місця. І в цьому випадку можливий конкурсний відбір. Пріоритет віддаватиметься дітям, чиї брати або сестри вже вчаться у цій школі.

ОСОБЛИВИЙ СТАТУС. Дитину зобов’язані будуть взяти в школу за місцем прописки або проживання, навіть якщо вона є спеціалізованою і раніше відбирала дітей на основі їх знань і якостей.

НЕ БІЛЬШЕ. Однією з цілей нового порядку зарахування є рівномірний розподіл навантаження на вчителів і формування класів до 30 дітей. Виконати цю умову, однозначно, зможуть не всі (в районах, на які припадає велика кількість новобудов, класи переповнені). Але передбачається, що це підштовхне місцеву владу до виділення коштів на спорудження нових шкіл.

НОВА ШКОЛА. Протягом 5 років школи повинні поміняти статути і запровадити новий розподіл – на початкову школу, гімназію (5-9 класи) і ліцей (10-12 класи). Паралельно в молодшій школі повинна вводитися програма «Нова українська школа».

Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія