Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

День Святого Валентина (День всіх закоханих)

 

Свято 14 лютого - День Святого Валентина (День всіх закоханих)Історія свята

Щороку 14 лютого люди розсилають десятки мільйонів листівок, прикрашені сердечками, трояндочками, котятками, цілуються янголятами або голубками. На ура розкуповуються коробки з шоколадом, червоні троянди з метровими стеблами, зворушливі м'які іграшки, оксамитові подушки з освідченнями та побажаннями, різноманітні ланцюжки, кулончики. У цей день багато пропонують своїй обраниці руку і серце.

Придворний літописець англійського двору Семюель Пепіс в кінці 17 ст. зробив запис про те, що 14 лютого закохані можуть обмінюватися сувенірами: рукавичками, кільцями і цукерками. Так і повелося, що подарунок на День Святого Валентина обов'язково повинен включати в себе якісь солодощі у формі серця: торт, цукерки, печиво, тістечка, шоколад. День святого Валентина, як свято закоханих, відзначається 14 лютого в Європі c XIII ст. У США - c 1777 р. У країнах СНД (відкрито) - з початку 1990-x років.

Історія свята 14 лютого (історія дня закоханих)

Початок цієї гарної традиції поклала зворушлива історія однієї любові... Дуже давно, в III столітті нашої ери, римський імператор Клавдій III видав указ, що забороняє людям одружуватися. Войовничий повелитель вирішив, що шлюб утримує чоловіків удома, заважаючи їм проявляти хоробрість на полях битв. І тільки один-єдиний священик Валентин чинив опір наказу і таємно продовжував вінчати закоханих. На нього донесли імператору, і Валентина кинули до в'язниці, засудивши до смерті. Дочка тюремника, побачивши Валентина і дізнавшись його історію, закохалася в нього. Священик відповів їй взаємністю. Так як бачитися вони не могли, закохані спілкувалися за допомогою листування.

В день страти - 14 лютого 270 року, відважний священик послав своїй коханій останню записку з підписом "Від Валентина".

День закоханих

Послання Святого Валентина
Дозвольте представитися. Мене звуть Валентин і служив священиком в Римі третього століття. В той час, Рим управлявся імператором по імені Клавдій II.  Я не любив Клавдія, і багато поділяли мої почуття.
Клавдій хотів мати величезну армію, але добровольців було дуже мало, ніхто не хотів битися за нього в непотрібних війнах, люди не хотіли залишати своїх дружин і сім'ї. Клавдія таке положення справ не влаштовувало, і він видав скоєно божевільний указ про заборону всіх шлюбів.
Всі розуміли, що це був безглуздий закон, який ніхто не підтримав, в тому числі і я!
Після видання цього закону, я продовжував виконувати церемонії - таємно, звичайно!
Уявіть собі маленьку, освітлену свічкою кімнатку, тільки наречена, наречений і священик. Ми шепотіли слова церемонії, водночас прислухаючись до звуків кроків.
Одного разу ми почули кроки. Було страшно! Слава Богу, парі, яку я поєднував у цей момент, вдалося втекти.
Але я був спійманий, кинутий у в'язницю. Я знав, що мене чекає.
Я намагався не падати духом. Мені це частково вдавалося, так як мене відвідувало дуже багато людей, вони кидали квіти і записки у вікно моєї камери. Я знав, що вони вірили в силу любові.
Однією з них була дочка тюремника, батько якої дозволив відвідувати мене. Іноді ми годинами розмовляли, вона дякувала мені за те, що я ігнорував наказ імператора і продовжував виконувати секретні шлюби. У призначений день, я залишив для мого друга невелике послання, з вдячністю за її дружбу і підтримку, і підписався "Від твого Валентина".

 

Це було написано, у день страти, 14 лютого, 269 Н.Е.

Тепер, кожен рік в цей день, люди думають про любов і дружбу.

Записка, написана Валентином у день страти, поклала традицію обміну повідомленнями про кохання до Дня Святого Валентина. І зараз такі записки називають "валентинками", які згодом і стали означати визнання в любові і вірності. Страта відбулася. Останки Валентина було поховано в церкві Св. Праксидиса в Римі, після чого ворота в цій церкві стали називати "воротами Валентина". Якщо вірити легенді, навесні біля його могили розквітає рожеве мигдальне дерево, яке вважається символом вірної любові.

Всего комментариев: 1
table width=100% cellspacing=0 cellpadding=0 tbodytr td class=commentsdiv class=commentstxt table width=100% cellspacing=0 cellpadding=0 tbodytr td class=com_top_left align=lefttd td class=com_top_center align=lefttd td class=com_top_right align=lefttd tr tr td class=com_center_left align=left td td class=com_center align=left table width=100% cellspacing=0 cellpadding=0 tbodytr valign=top td width=120 align=left if(/avatar/00/00/00107260.jpg)img src=/avatar/00/00/00107260.jpg alt= width=100 height=100elseimg src=imagesnoavatar.png alt= width=100 height=100endif div class=com_groupiconimg src= alt=div div class=com_dateВторник Вторник в 11:24:46brКомментарий #1divbr td td align=left class=coment stronga href=javascript://" rel="nofollow" onclick="window.open('/index/8-1', 'up1', 'scrollbars=1,top=0,left=0,resizable=1,width=700,height=375'); return false;schooln43astrong div class=com_info table width=100% cellspacing=0 cellpadding=0 tbodytr valign=top td width=160 align=leftstrongstrong brstrongstrong --td td align=leftstrongstrong 0brstrongstrong td td align=leftstrongstrong brstrongstrong td tr tbodytable div brbr div class=com_text Перевірка div td tr tr td align=lefttd td align=right div class=com_edit div class=comficon div div td tr tbodytable td td class=com_center_right align=left td tr tr td class=com_bot_left align=lefttd td class=com_bot_center align=lefttd td class=com_bot_right align=lefttd tr tbodytable divtd tr tbodytable
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія