Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

День енергозбереження в школі

 
11 листопада - Міжнародний день енергозбереження      

Близько 20 країн візьмуть участь у ньому, щоб в черговий раз привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання природних ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.        Енергозбереження дуже важливо для поліпшення навколишнього середовища - і в тому місці, де ми живемо, і на всій планеті. Ніхто не може зробити все, але кожен може зробити щось, але якщо кожен щось робить, ми багато чого можемо досягти разом!
Енергозбереження грає важливу роль у збереженні природних ресурсів. Заощаджену енергію можна використовувати замість знову виробленої, і за рахунок цього знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в 2,5 - 3 рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії.         Найпростіші і елементарні заходи енергозбереження доступні для кожного і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.          
В рамках Міжнародного дня енергозбереження - 11 листопада - в країнах світу пройдуть самі різні заходи - від практичних заходів з утеплення шкільних класів до вуличних акцій.       
З 01 по 11 листопада в навчальних закладах проходить Декада енергозбереження під девізом: «Збери і здай вторсировину - допоможи довкіллю!». На будь батарейці або акумуляторі є значок у вигляді корзини з колесами, який служить нагадуванням про те, що їх не можна викидати разом з іншими відходами. Використані батарейки містять важкі метали, які забруднюють навколишнє середовище. Одна пальчикова батарейка може отруїти 1 кубометр грунту або 400 літрів води.
        
Переробка вторинних ресурсів обходиться набагато дешевше, ніж виробництво нових виробів з нуля. По-перше, вона не вимагає колосальних енергетичних затрат. По-друге, зменшується використання не поновлюваних ресурсів - руди, коксу, деревини і т.д. Крім того, навколо стане значно менше сміття і спеціалізованих звалищ.
 
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Звалища змішаних побутових відходів забруднюють навколишнє середовище
ще 100 років після їх закриття!
Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія