Меню сайта

ДНУ ім. Олеся ГончараЗвіт директора
за 2016/2017 навчальний рік

 


             Комунальний заклад освіти «Середня  загальноосвітня школа №43» Дніпровської міської ради, україномовна, діє відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 роки»; Стратегії  розвитку держави Україна-2020» («Гідність, свобода, майбутнє»), (Програми Президента України); Національної доктрини розвитку освіти в ХХІ столітті; Концепції профільного навчання та відповідно до листа МОН України  №1/9-315 від 07 червня 2017 року «Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів»;  міської «Програми розвитку загальної середньої освіти м. Дніпра на 2016 -2020 роки»; Указу Президента України  №580/2015 від 13.10.2015 року  «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»;  Статуту школи, затвердженого наказом №275 від 25.11.2016 року  департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради, «Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти» (затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року за № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти») (початкової освіти - №462), квітень; Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №778 від 27.08.2010р,  Програми  «Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес»(2015 – 2021 року);  реалізуючи державні, регіональні та міські програми у галузі освіти, а також керуючись іншими чинними законодавчими та нормативними документами.          


Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №43» Дніпровської міської ради - загальноосвітній навчальний заклад I - III ступенів (І ступінь - початкова школа, ІІ ступінь – основна школа, ІІІ ступінь – старша школа) здійснює освітню діяльність відповідно до Статуту навчального закладу, затвердженого наказом департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради від 25.11.2016р. № 275.

У навчальному закладі визначена українська мова навчання (наказ управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради від 15.10.2003 №229).

У 2016/2017 навчальному році у школі було відкрито 19 класів, загальною кількістю 528 учнів.


Якісний склад педагогічного колективу та досягнення школи

Колектив КЗО СЗШ № 43 налічує 37 висококваліфікованих педагогічних працівників, 71%  яких мають вищу кваліфікаційну категорію.

З них мають педагогічні звання:

 -       «учитель – методист» - 14 вчителів,

 -        «старший учитель» – 2 вчителя.

Нагороджені державними нагородами -  нагрудним знаком  «Відмінник освіти України» - 4 вчителя.

            Мають кваліфікаційні категорії:

  • «спеціаліст вищої категорії» - 22 вчителя

  • «спеціаліст першої категорії» - 2 вчителя

  • «спеціаліст другої категорії» -  5 вчителів

  • «спеціаліст» - 4 вчителя

  • без категорії – 4 вчителя.

 

За кваліфікаційним рівнем:

 

Кваліфікаційні категорії

Кількість

% від загальної кількості

Молодший спеціаліст

4

11%

Спеціаліст

3

8%

Друга категорія

4

11%

Перша категорія

5

13%

Вища категорія

21

57%


 

Українською мовою володіють всі вчителі школи. Викладають предмети державною мовою – 37 чол. Для підвищення якості проведення уроків у минулому навчальному році 9  вчителів проходили на базі ДОІППО курси підвищення кваліфікації.

В минулому навчальному році початкова школа працювала за  державним стандартом початкової загальної освіти. Продовжувалося впровадження викладання  іноземної мови  з  першого класу,  вивчення інформатики з другого класу,  що є певним шляхом до більш широкого та глибокого вивчення інформатики в середній школі. За методичними рекомендаціями в початковій школі   не  оцінювались  такі предмети: фізична культура, музичне мистецтво, трудове навчання, основи здоров’я,  інформатика та образотворче мистецтво. За рішенням педагогічної ради інші предмети у другому класі І семестр  оцінювалися  вербально. Згідно наказу МОН №1009 від 19.08.2016 року «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222» впроваджувалися у роботу нові критерії оцінювання письмових робіт. У рамках експериментальної роботи школи впроваджувалися елементи розвиваючого навчання “Крок за кроком”,  курс за вибором «Моя щаслива планета» у 4-А класі.

 Основними новаціями в школі ІІ-ІІІ ступенів  було вивчення учнями 7-А класу двох іноземних мов, посилення використання здоров’язберігаючих  технологій та приділення підвищеної уваги природничій та екологічній освіті, здійснення  дослідно - експериментальної  роботи за програмою: «Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес», втілення у навчальні плани курсів за вибором: «Зелений пакет» - 5,6 класи, «Уроки стійкого розвитку» - 7 класи, «Основи критичного мислення» - 10 клас.

Педагогічний колектив КЗО СЗШ № 43, обрав шлях до створення  моделі розвитку школи випереджаючої освіти на засадах сталого розвитку, «Школи життєвої компетентності», яка, на наш погляд, буде сприяти радикальним змінам в економічному, екологічному і соціальному розвитку суспільства для забезпечення здорового та якісного  життя теперішніх та майбутніх поколінь.

Школа входить до складу регіонального центру «Придніпров’я» та співпрацює з Гуманітарним університетом при ДГУ  (договір поновлено у 2016 р.) у рамках профорієнтаційної роботи. Протягом одинадцяти   років школа є дійсним членом Малої Академії Наук.

Школа є учасником національних проектів: «Відкритий світ», програма Intel «Навчання для майбутнього», Miсrosoft «Партнерство у навчанні. Курс «Цифрові технології».

    Педагоги школи - справжні майстри своєї справи. Підтвердженням тому є участь наших вчителів у різноманітних педагогічних конкурсах:

  • "Учитель року" (ІІІ місце міського туру, 2014р. - українська мова та література, лауреат міського туру, 2015р. – історія України);

  • "Учитель-новатор" (2015р. - англійська мова, лауреат, 2016р. - англійська мова та інформатика, срібний сертифікат);

  • "Сучасний урок" (2015р. - 3 учасника міського етапу конкурсу).

Участь вчителів у різноманітних педагогічних конкурсах у 2016-2017 навчальному році:
 

Назва конкурсу, організатор 

Дата проведення

ПІБ учасника

посада

Тема конкурсної роботи

Результат

«Сучасний урок»; Інститут педагогіки НАПН України

січень 2017 року

Хлівецька Алла Павлівна

вчитель англійської мови

«Їжа. Улюблені страви та рецепти»

лауреат конкурсу

«Сталий розвиток – краще майбутнє для всіх»; ДОІППО

З 16 січня по 20 квітня 2017 року

Новак Ганна Іванівна

вчитель обслуговуючої праці, класний керівник 8-А класу

«Сценарій  заочної подорожі «Подорож пластикової пляшечки»»

лауреат конкурсу

Макієвська Юлія Вадимівна

вчитель початкових класів

«Урок з основ здоров’я у 2 класі з елементами сталого розвитку»

лауреат конкурсу

Каштанова Олена Вікторівна

вчитель з курсу «Основи здоров’я»

«Виступ агітбригади «Людина на планеті»»

лауреат конкурсу

Латай Оксана Василівна

вчитель початкових класів

«Виховний захід на тему: «Подорож до країни Дорожніх знаків»»

лауреат конкурсу

Хлівецька Алла Павлівна

вчитель англійської мови

«Методична розробка заходу з англійської мови для 4 класу

з елементами сталого розвитку за темою; «Як зберегти природу»»

І місце

Сільченко Наталія Вікторівна

вчитель фізичного виховання

«Використання фізичних вправ при проведенні уроків та виховних заходів для молодших школярів»

ІІ місце

Шабалова Марія Олексіївна

вчитель англійської мови

«Сталий розвиток. Sustainable development. Вода – наше життя. Water is our life” Заняття гуртка для 9 класу

ІІІ місце

Навчально – виховна програма

«Fair Play – Честная Игра», Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

2017 рік

Сільченко Наталія Вікторівна

вчитель фізичного виховання

Звіт про проведення роботи з навчально – виховної програми «Fair Play – Честная Игра»

 

переможці не визначені

Конкурс «Учитель року – 2017, номінація початкове навчання

листопад 2017 року

Макієвська Юлія Вадимівна

вчитель початкових класів

Презентація творчого досвіду та проведення відкритих уроків

лауреат міського туру

 

 

Вчителі школи постійно підвищують свою кваліфікацію, проходять курси за фахом та пропедевтичні курси для впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес. Так протягом останніх п’яти років всі вчителі  пройшли курси за програмою Intel «Навчання для майбутнього», вчителі початкових класів курси  з викладання курсу «Основи здоров’я» по технології ООЖН та у 2016 році 10 вчителів пройшли курси за програмою Intel «Навчання для майбутнього» (версія 10.2). Також два вчителі, які викладають додаткові курси уроків для сталого розвитку, пройшли тренінгові заняття та мають відповідні сертифікати.

Свої методичні розробки та виступи вчителі школи друкують у фахових виданнях та розміщують на освітніх сайтах. Так за матеріалами Всеукраїнської  науково-практичної конференції «Філософсько-теоретичні та практико-зорієнтовані аспекти випереджаючої освіти для сталого розвитку» було надруковано 2 статті: «На шляху до сталого розвитку» О.В.Каштанової та «Створення інформаційно-освітнього середовища у межах загальноосвітнього навчального закладу» Т.І.Дарій, а за матеріалами ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Філософсько-теоретичні та практико-зорієнтовані аспекти випереджаючої освіти для сталого розвитку» було надруковано  статтю «Екологічна та енергоефективна освіта в інтересах сталого розвитку» Г.І.Новак.

Продовження звіту

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія


1 2 3 ... 40 41 »

ГумДеп

 
Доброго дня!
Просимо перейти за посиланням та підписатись на телеграм канал департаменту гуманітарної політики:


https://t.me/joinchat/AAAAAFKIjwyHjZQq9wzm1w

 
Подробнее

Пробне ЗНО

 
Шановні випускники, ознайомтеся будь-ласка, з пам'яткою учасника пробного ЗНО.
Подробнее

Привітання

 
Привітання начальника управління освіти Оксани Салогуб з завершенням навчального року.
Подробнее

Останній дзвоник

 
29.05.2020 року  у нашій школі відбулося свято "Останнього дзвоника".

Пропонуємо вам приєднатися до нас, та переглянути, як це відбувалося :)
 
Подробнее

Останній дзвінок

 
Дистанційне привітання з останнім дзвоником від директорів шкіл м. Дніпра
Подробнее

День Вишиванки

 
З днем вишиванки, друзі!
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня. День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Подробнее

карантин

 
Кабмін ввів адаптивний карантин.

Він триватиме з 22 травня по 22 червня. Тепер заходи карантину будуть регулюватися в регіонах в залежності від епідеміологічної ситуації.
Подробнее

Графік проведення ЗНО-2020

 
Графік проведення ЗНО-2020
Подробнее

ЗНО 2020

 

ЗНО-2020: термометрія, маски, антисептики та дистанція

Головний санітарний лікар оприлюднив вимоги до протиепідеміологічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів до магістратури.
Подробнее

Новини

 
Доброго ранку, країно! ☀️

Ми знаємо, що ви радієте чудовій погоді, сонцю та свіжому повітрю.

Та, щоб і далі відчувати всі принади адаптивного режиму і крок за кроком повертатись до звичного способу життя, ви маєте чітко усвідомлювати, що небезпека зараження все ще існує, а тому маска і рукавички – це ваші постійні супутники всюди, де б ви не були.

Бережіть себе та близьких!
Подробнее