Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

Всесвітній день миття рук

 
«Мийте руки перед їжею!» — плакати з такими закликами висіли в багатьох радянських їдалень, нагадуючи відвідувачам про необхідному ритуалі передобідню гігієни. Зі стін сучасних кафе і ресторанів строгі плакати на нас не дивляться, зате заклик «мити руки» звучить сьогодні в більш глобальному масштабі. Дитячий фонд ООН офіційно оголосив 15 жовтня Всесвітнім днем миття рук (Global Handwashing Day). 
 
Здавалося б, питання про те, мити чи власні руки — це особиста справа людини, і кожен може вирішувати його в силу своєї порядності і виховання. З іншого боку, як зазначають експерти ООН і Всесвітньої організації охорони здоров'я, проблема немитих рук має катастрофічні наслідки, якщо розглядати її в світовому масштабі. 
 
Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники таких страшних захворювань, як холера, вірусна пневмонія, гепатит, грип та ГРВІ. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. І настільки проста гігієнічна процедура, як звичайне миття рук, рятує тисячі дитячих життів щодня. Вона не тільки допомагає попередити зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але й робить наше життя більш комфортним, приємною і безпечною. 

Мета масштабних акцій, організованих у цей день за підтримки ООН у всьому світі (особлива увага приділяється країнам Азії, Африки та Південної Америки), — привернути увагу громадськості до необхідності цієї простої, але дуже важливої ??гігієнічної процедури. 
У багатьох країнах в День миття рук за допомогою ЗМІ дається старт загальнонаціональним гігієнічним кампаніям, школярам роздають інформаційні брошури. Не обходиться і без своєрідних рекордів. Так, кілька років тому 15 жовтня жителі Бангладеш провели грандіозну за кількістю учасників акцію — по всій країні одночасно мили руки 53 тисячі осіб. 
 
Всесвітній день миття рук
 
В Україні цей день поки не набув такого широкого поширення. Тим не менш, згадавши про це свято, батькам буде незайве розповісти своїм дітям про причини його виникнення і про те, чому необхідно мити руки.
Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія