Меню сайта

ДНУ ім. Олеся Гончара
Главная » Файлы »

День спонтанного прояву доброти

 

День спонтанного прояву доброти

 

Творіть добро і лихо не спочине.
Творіть добро, бо має бути так —
Якщо ти добра від душі людина —
Добро добром повернеться хоч як...

День спонтанного прояву доброти

Є красива легенда, що коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитинки янгола-охоронця. Уві сні янгол цілує дитя тричі: у чоло — аби воно зростало розумним; у личко — щоб було красивим та у серце — аби здоров'я, любов та доброта поселилися у його тілі і душі. А наскільки збережеться у серці доброта впродовж життя, залежить від кожного з нас...

Читаємо у тлумачному словнику:
Добро — усе позитивне у житті людей, що відповідає їх інтересам, бажанням, мріям.
Доброта — чутливе, дружнє ставлення до людей. Привітність, ласка, прихильність.
Творити добро щодня — велика справа. «Добро — це вічна, найвища мета нашого життя», — писав видатний російський письменник Лев Толстой. Навіть існує свято, присвячене добру. За ініціативою благодійних організацій з усього світу 17 лютого відзначається День спонтанного прояву доброти (англ. Random Acts of Kindness Day). У цей день стартують благодійні програми, проходять чисельні акції, флеш-моби, метою яких є нагадати людству про значення Добра у нашому житті, силу Світла на кожному кроці, важливість таких, на перший погляд, елементарних речей, як подяка, посмішка, підтримка гарним словом. Кожному з нас важливо усвідомлювати, що та людина, яка творить добро — щаслива людина. Вона розуміє свою причетність до всіх подій, які відбуваються у житті, тому що збагачує це життя добрими вчинками і корисними справами.
Доброта, милосердя творилися людством протягом сторіч для того, щоб усім було легше жити, спілкуватися одне з одним, щоб це спілкування приносило втіху. Ще здавна люди прагнули добра і ненавиділи зло. Цю думку вони відображали у приказках і прислів'ях, які передаються з покоління в покоління.

Людина починається з добра.
Хто людям добра бажає, той і собі має.
Вчися робити добро, тоді погане на розум не прийде.
Все добре переймай, а злого уникай.
Життя дано людині на добрі справи.
Не одежа красить людину, а добрі справи.
Доброму всюди добре.
Добра багато не буває.
До доброї криниці стежка утоптана.
Часок у добрі побудеш — все горе забудеш.

Для України День спонтанного прояву доброти — зовсім нове свято. Але вже існують традиції святкування. У багатьох містах проходить акція «Епідемія Доброти»Волонтери — «посланці доброти» — вчать пересічних громадян добру своїми ж вчинками, тобто заражають і водночас заряджають добром: проводять уроки доброти у школах і садочкахзакликають людей бути толерантними і чуйними один до одногорозповсюджують радість і позитив. І з кожним роком таких людей — янголів Добра — стає все більше. Найвища наука життя — мудрість, а найвища мудрість — бути добрим. Добра багато не буває! Тож давайте творити ДОБРО!

Всего комментариев: 0
avatar

Профиль

Національна дитяча гаряча лінія